Розчиняють відмерлий ороговілий шар і зміцнюють ороговілі клітини, що залишилися. Шкіра голови поновлює свій природний біологічний баланс.

Перешкоджають тому, щоб чутливі активні та доглядаючі речовини (вітаміни, незамінні ліпіди та інші) руйнувалися киснем повітря.

Волосся майже на 90% складається з білка. Протеїни є важливими факторами догляду за шкірою та волоссям. Вони вирівнюють структуру та відновлюють пошкоджені ділянки волосся.

Надають рецептурі благородного приємного запаху. Крім зовнішнього вигляду продукту, його запах також впливає одне з найважливіших чуттєвих сприйняттів людини.

Є життєво необхідними активними речовинами у межах обміну речовин. Вводяться в організм, як правило, ззовні. Необхідні і для правильного обміну речовин кореня волосся та шкіри голови.

Мають відмінну вологоутримуючу здатність і добре утримуються на волоссі. Легко змиваються (дивіться також регулятори рН). Поліпшують ефективність фарб та засобів для хімічної завивки.

Відкладаються на пошкоджених ділянках поверхні волосся, утворюючи гладку плівку, що покращує розчісування. Це називається також авіваж.

Є «якорем», що міцно поєднує воду та олії. Багато речовин, що доглядають, мають маслянистий характер і не можуть бути включені в рецептури на водній основі.

Забезпечують хороше зчеплення водяних розчинів на водовідштовхувальних поверхнях. Як тензиди та емульгатори, з'єднують дві "відштовхуючі один одного" фази або середовища.

Як і антиоксиданти, належать до групи стабілізаторів. Зв'язують іони металів, які можуть руйнувати чутливі інгредієнти.

Служать для захисту від мікробіологічної активності. Оскільки мікроорганізми «люблять» і найважливіші речовини для догляду за шкірою або волоссям, необхідно запобігти їх росту.

Найдрібніші молекули барвника, які відкладаються на волоссі. Забезпечують інтенсивний та соковитий результат. Легко змиваються. Містяться у відтінках.

Надають рецептурі гарного кольору. Як і аромати, впливають однією з центрів людського сприйняття, надаючи продукту певний колір.

Є важливим елементом як харчових продуктів, так і продуктів для догляду за волоссям. Забезпечують природний догляд за поверхнею волосся, не перевантажуючи його.

Окислення – це хімічні процеси, що відбуваються під час фарбування або хімічної завивки волосся, коли волосся, яке в процесі розм'якшилося і «набрякло», знову «затвердіває» або фіксується.

Як і речовини, що повторно вводять жир, запобігають передчасному висиханню шкіри та волосся.

Є добавками до речовин, що утворюють плівки для поліпшення їх еластичності. Деякі з таких речовин дуже тендітні і легко руйнуються.

Використовуються для того, щоб продукт для волосся завжди мав оптимальне значення рН.

Допомагають зберегти ліпідний захист у шкірі. Без цих речовин чутлива шкіра після миття ставала б сухою та тріскалася.

Завдяки тонким восковим кристалам, які можуть діяти і як речовини, які повторно вводять жир, виникає заломлення світла у вигляді перламутрових переливів, які підвищують естетичний ефект.

Роблять продукт в'язким або гелеподібним для його легшого дозування та кращого зчеплення з волоссям.

Підтримують структуру волосся ззовні. Утворюють другий захисний шар, потовщуючи волосся. З ними навіть тонкому волоссю можна надати додатковий обсяг.

Підвищують вологоутримуючу здатність волосся. Волосся, залежно від вологості повітря, містить 13-15% води. Дефіцит вологи робить волосся тьмяним, сухим і ламким.

Служать у тому, щоб тверді активні і доглядающие речовини у рецептурі стали «робочими», т. до.

У народній медицині рослини є обов'язковим компонентом для лікування різних недуг. Рослинні відвари (настої) широко застосовуються й у харчовій промисловості.

Захищають структуру волосся від дії вільних радикалів. Спільно з антиоксидантами та комплексоутворюючими речовинами, створюють захисну оболонку для здорової структури волосся.

Як і емульгатори, є сполучними містками між жирами/маслами та водою. Як відомо, вода та олія не змішуються між собою.